Events 2010

Share
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
6. - 22.8. Rytířský turnaj Burg Sommeregg (Rakousko)
Akce 2010

6. - 22.8. Rytířský turnaj Burg Sommeregg

Lidi: Honza Šobor, Jarda Kabelka, Zuzana Pecháčková, Kuba Pavlů

Koně: Sančos, Speedy

Ve středu 4.8. jsme po westernové show na Šiklu sbalili věci a vyrazili směr Rakousko. Původně jsem měla představu, že bychom to mohli mít trošku blízko k nějakému moři, abychom si mohli udělat výlet. Dopadlo to tak, že jsme přijeli ve čtvrtek ve tři ráno na místo, ubytovali koníky a zjistili, že nemáme kde spát. Polehali jsme kde se dalo a ráno při probuzení jsem zjistila, že jsme v Alpách. Takže můj plán - pláž, palmičky - se rozplynul. Nicméně tam bylo nádherně, krásná přírody, všude kolem nás vrcholky hor. Ve čtvrtek jsme dopřipravili plac a měli zkoušky. Kromě nás tam byl hlavním koordinátorem Stefan Kaiser, s ním Mani, Horst, Oskar (kouzelník) a čech Petr Barvík.

V pátek byl první turnaj. Nakonec se jezdili dva turnaje denně + večer krátká ohňová show. Pondělky byly volné, tak jsme si druhé pondělí udělali výlet na vrchol jedné hory. Pod Harykovo vedením (nezastavujem, šlapem, šlapem) jsme vylezli 12 km, kde jsme potkali první hospůdku. Na vrchol to bylo další hodinu a půl, tak jsme se shodli na tom, že si odpočineme a vydáme se na cestu dolů. Po cestě dolů jsme potkali naše německé kolegy v buginách, tak jsme se zbytek cesty svezli s nimi. Kromě turnajů jsme měli kulturní program v podobě filmových, čtecích a luštitelských kroužků. Jídlo perfektní, pokud by si někdo chtěl dát kuřecí křidýlka, žebírka nebo opékané brambory, mohu jen doporučit.

Všechny turnaje se povedly, nikdo nepřišel k úrazu, koníci hodní. Pro Haryka a Speedyho to byla premiéra, ale vše dobře dopadlo a myslím, že oba získali nové zkušenosti. Kuba se zaučil v práci knapa, kterou dělal výborně a svědomitě. Honza si oživil turnaje blonďatou parukou, takže mu nikdo neřekl jinak než Amor. No, co dodat - kdo by nechtěl mít sebou na cestách anděla... :)

Abraka dabra.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.