Akce 2012

Sdílet
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
19.10. - Westernová show Pardubice
Akce 2012

Lidi: Jana Jelenová, Fanda Měkota, Štěpánka Měkotová, Honza Šobor, Iiga Tománek, Honza Čmuda, Zuzana Pecháčková, Jana Labuťová, Denis Urban, Káťa Švihovská, Karel Hájek, Džanek Valnoha, Láďa Konček

Koně: Boby, Bili, Zero, Happy, Lipi, Sančos

Do Pardubic na závodiště jsme v rámci zkoušek přijeli již ve čtvrtek. V pátek se tu konala firemní akce firmy AgroTec, na které jsme měli připravená vystoupení. Dopoledne jsme se zúčastnili slavnostního nástupu a přivítání. V rámci přehlídky zemědělských strojů se Jana se Štěpou převlékly za amazonky a spolu s ostatními sehrály přepadení zemědělské novinky traktoru Amazone. Po obědě následovala první část westernové show, která začala úvodní kavalkádou v mexických šatech, přes ukázku práce s honáckým bičem, přirozené komunikace a adrenalinovým zakončením byla triková kozácká jízda. Po hodinové přestávce začala druhá část westernové show, která začala pomalým rozjezdem a to krásnou romantickou ukázkou jízdy v dámském sedle v podání Jany a jejího fešného doprovodu Fandy. Džanek se po své ukázce s trikovým lasem vyhoupl na hřbet dvěma koním a ve stoje za jízdy ukázal pár závěrečných triků. Následovalo zrychlení show, kdy jsme předvedli pár ukázek cílů (hod hvězdicí, stíhání lišky, lukostřelba, ustřelování cílů bičem), Jana s Bobym předvedli své umění atypických skoků - přes stůl, přes židle, přes lidi... Na závěr show jsme si připravili ohňovou ukázku, průjezd ohnivou bránou, skok přes hořící tyč, průjezd ohnivou stěnou.

I přes nabitý program jsme vše úspěšně zvládli. Program se líbil a přálo nám i počasí, protože to byl poslední krásný teplý podzimní den. A příští rok zdoláme určitě i taxis, což jsme letos nestihli. :)