Akce 2009

Sdílet
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
17.10. Závody v ruské džigitovce ve Svinčicích
Akce 2009

Dne 17.10.2009 se v kryté jezdecké hale ve Svinčicích konaly první neoficiální závody v ruské džigitovce. Všichni jsme byli zvědaví kolik přijede startujících a také kolik lidí se přijde podívat.

V průběhu týdne se nám odhlásili dva startující, ale pak přišel další šok a to bylo překrásné počasí přímo ze Sibiře. Chtěli jsme s Jirkou pořádat Ruskou džigitovku, ale že to počasí vezme tak doslova, to jsme netušili. Ale i přes tuto nepřízeň počasí přijelo do Svinčic 8 startujících z celé republiky. Přijeli i manželé Rárovi až z Moravy. Celým dnem provázel úžasný Jan Kops. Diváků bylo zhruba 150. Ti vytvořili úžasnou atmosféru a každý závodník se chtěl co nejlépe předvést. Hodnotila se čistota provedeného triku, poslušnost koně (tzn. zdali cválá na správnou nohu, jestli se neotočí v dráze atd.) a na závěr celkový dojem. O tom rozhodovali dva rozhodčí. Jelo se na dvě kola a v každém kole musel předvést jezdec čtyři triky, které se nemohly opakovat. 

Po napínavých bojích skončil jako první Jiří Bůžek, druhý František Měkota a jako třetí Ivo Rára. Mezi prvním a druhým kolem probíhal doprovodný program, v kterém učinkovali: přirozená komunikace s koněm Happy - Štěpánka a Karolínka Měkotová, lasa a biče - Jan Kops a Josef Sotona, živý parkur - Zuzana Miňovská s koněm Sun a Nikola Vitulová s koněm Vandalio. Dále Andy Reinbergerová práce na dlouhých lonžích s koněm Corona a poté v druhém vstupu se předvedla ve vystoupení pes, kůň (pes Riki a koník Vest). Všem zúčastněným se tato akce velice líbila a podle ohlasů i publikum bylo nadšené. A teď už nezbývá nic jiného než se těšit na druhý ročník. Samozřejmě zlepšit nedostatky, popřípadě natrénovat nové triky a jdeme do toho!!!

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v naší galerii.